DUÂ

Ey rabbim! Ey daima diri olan ve kâinati ayakta tutan! Ey semâlari ve arzi bütün güzellikleriyle yaratan! Ey celâl ve ikram sahibi Allah! Bizi, sana lâyik bir ibadete muvaffak eyle! Bizi istikametten ayirma! Sâdât-i kiram hazaratinin zâhirî ve Bâtinî amelleriyle bizi faydalandir. Dünya ve ahirette onlarin sefaatlerinden bizi mahrum eyleme. Bizi onlarla ve sâdik ihvanimizla hasreyle. Onlarin tarikat ve muhabbetinde bizi sabit kil. Onlarin sîretlerinden bizi ayirma.

Allah’im, senden, kalbimi daima hidayette kilacak, perisanligimi toplayacak, dînî hayatimi islah edecek, kaybettigimi tekrar kazandiracak, su animi degerlendirecek, amelimi tertemiz kilacak, yüzümü agartacak, beni rüsde erdirecek, her türlü kötülükten kurtaracak rahmetini istiyorum.

Allah’im, bana sâdik Îman nasib et. Beni bir yakîne erdir ki küfürden korunmus kil. Bir rahmet verip dünya ve ahirette aziz et.

Allah’im, kaza aninda kurtulus ver. Sehidler menziline erdir. Saidlerin hayatini bildir. Düsmanlarimiza karsi bize yardim et. Peygamberlerini imdada gönder.

Allah’im, hacetimi sana söylerim. Görüsüm ne kadar kusurludur. Rahmetine olan ihtiyacim sonsuzdur. Ey bütün isleri çekip çeviren! Ey sâdiklara sifa veren! Ey azgin denizlerin dalgalarinda bogulmak üzere olan zayif kullarini selamete çikaran rabbim! Beni cehennem azabindan koru. Kiyamette âh u efgân ettirme! Kabir azabindan muhafaza eyle.

Allah’im, hatalarimi görüslerimin kusuruna, takatimin azligina, niyetimin çürüklügüne, kuruntumun bana agir basmasina bagisla. Aczimi itiraf ederek senin rahmetine siginiyorum.

Allah’im, bizi hidayete erdir. Insanlarin hidayete ermesine bizi vesile kil. Bizi saptirma. Insanlarin sapmalarina bizi vesile kilma. Düsmanlarina karsi harbederken bizi muzaffer eyle. Dostlarinla dost eyle. Sevdiklerini sevdir, düsmanlarina düsmanlik ettir. Sana karsi gelenle cihad edelim.

Allah’im, kusurlarimizla beraber bu kadar duâ edebildik. Sen kabul eyle. Kuvvet ve kudretimiz ancak seninledir. Kopmayan ipin sahibi sensin. Ceza gününün dehsetinden sana siginiyorum. Senin cennetini ümid ediyorum. Sözlerine sâdik olan mukarrebunla bana rahmet etmeni diliyorum. Kullarina merhamet eden, onlari seven ancak sensin. Sen diledigini yaparsin.

Allah’im, kalbimi nurlandir. Kulagimi nurlandir. Gözümü nurlandir. Saçimi nurlandir. Yüzümü nurlandir. Etimi, kanimi, kemiklerimi, önümü, arkami, sagimi, solumu, altimi, üstümü nurlandir. Nurumu artir. Beni nur eyle.

Allah’im, Müslümanlara yardim et. Hak sözün söylenip dinin kuvvetlenmesi için bize kuvvet ver. Senin huzurunda basini secdeye koyan mü’min kullarina devlet ihsan edip askerlerini muzaffer et. Iki cihanda aziz et! Âmin.